Publikováno

Jak tu správnou…?

Jak vybrat správnou sedačku?

Sedaci souprava patří mezi tří nejdůležitější kusy nábytku v našem bytě, proto ji vybírejte bedlivě a s citem. Nová sedačka bude s námi trávit několik let. Už u výběru barvy a materiálu bychom se měli zamyslet, měla by se prolínat s celkovým interiérem, nejen barevně, ale i stylově.

Jak a kde začít?

Musíme se rozhodnout, zda sedací souprava bude dominantou interiéru nebo jen místem k odpočinku. Pokud vybereme sedačku v luxusním a barevně velmi nápadném potahu, ostatní kousky nábytku, včetně barvy maleb bychom měli ladit spíše v neutrálních tónech. Pokud v interiéru bude hrát hlavní roly kamenná stěna nebo výrazné dekory na stěnách, tady raději sáhněte po střídmém odstínu barvy i materiálu.

Většina klientů upřednostňuje neutrální barvy sedací soupravy, která není středem pozornosti. I pro neutrální barvu se musíme dobře rozhodnout, zda tmavý nebo světlý odstín potahové látky. Pokud dáváte tmavou sedačku na tmavou podlahu, snažte se ji “oddělit” od podlahy, aby nám nevznikla jednolitá tmavá masa. Pomůžou kovové nebo dřevěné prvky v sedačce nebo světlý koberec. Světlá pohovka má spostu výhod, ale je dobré si uvědomit možné zašpinění. Pokud máte psa, který pochopil, že je to další psí postel 🙂  …na světlé čalounění raději zapomeňte nebo využijte nabídek omyvatelných, lehce údržbových materiálů.

Pokud máte dost místa nebojte se sedačku doplnit křesly s jiným dekorem čalouněné látky – jiný vzor nebo odstín.

Ať už sáhnete po jakékoliv barvě z nabízených palet výrobců látek, vždy udělejte pomyslnou tečku ještě jinou dekorací např.  polštářem, přehozem nebo lampou, v podobném duchu. Váš interiér propojíte a uděláte jej nejen zajímavým, ale i útulným.

foto zdroj: spruce